Tänapäeva inimesel ei ole tihti aega endasse vaadata. Võib-olla polegi vaja vaadata- ka nii on hea. Kuid, kui sa märkad, et oled rahutu, miski rusub hinge ja sa ei
ole võimeline sõnaliselt seletama, mida
tunned ja mõtled - mängi liivaga ! Mitte ainult mere ääres ehitades liivalosse, vaid professionaalselt. Liivateraapia abil saab inimene heita pilgu oma alateadvusesse, leida paljude probleemide lätted ja avastada enda sees peituvad jõuvarud, et jõuda sinna, kus olla soovid. Meie endi kätes on meie elu !
Mis on liivateraapia ?
Liivateraapia on töö sümbolitega. Sümbolite abil loob inimene liivakasti kompositsioone, et paremini iseennast mõista. See on tehnika täiskasvanutele, noorukitele ja lastele, võimaldades neil väljendada oma mõtteid ja tundeid kui sõnadest üksi ei piisa.
Rasked üleelamised võivad jätta jälje kogu eluks.
Kui inimene seejärel kindla pinna jalge alt kaotab ega tea enam, kus võiks olla tema koht siin ilmas, võib proovida abiks võtta liivateraapia.
Mängides liivaga, siseneb inimene saladuslikku alateadvusse. Ei ole mingit hüpnoosi, ei ole hirmu terapeudi küsimuste ees. On vaid figuurikesed, millest igaüks leiab oma.
Figuurid, mille inimene asetab liivaväljale ja keskkond on see, mida inimene tunnetab nii, justkui oleks see loomulik reaalsus.
Loominguliselt loodud maailm annab kliendile võimaluse saada informatsiooni. Ja seda kõike oma organite tunnetuse abil.
Liivaga mängides ja suheldes oma alateadvusega, teadvustab inimene endale oma oleku põhjused, saab teada, kus asetseb barjäär tema ja tema püüdluste vahel ning milline kivi lasub tema hingel, mis tuleb eemaldada. Teraapia võimaldab ilma valehäbita ja teeskluseta näha oma plusse ja miinuseid. Plusse saab tugevdada ja miinuseid muuta.
Te võite kujutleda oma minevikku, olevikku või tulevikku ning seejärel vaadata, mida muuta või kas on üldse vaja midagi muuta. Seejärel saab vastu võtta otsuse ennast üles ehitada, muutes midagi või jätta samaks, kasutades või säilitades need ressursid, mida näitas teile liivaväli.
Mis kasu on inimesel liivateraapiast ?
Teraapia võimaldab:
- Läbi töötada traumaatilise(-d) situatsiooni(-d) sümbolite tasemel
- Reguleerida negatiivset kogemust teraapia käigus
- Muuta kliendi suhtumist nii iseendasse kui möödunu suhtes, samuti tuleviku suhtes
- Soodustab kliendil läbielamiste käigus vabanemist antud probleemist(-dest)
Tavaliselt ei pakuta liivateraapiat esimesel seansil, aga seda on sobiv pakkuda näiteks sellistel juhtudel:
- Klient ei ole võimeline sõnaliselt seletama, mida ta tunneb ja mõtleb
- Klient on piiratud võimega väljendada oma tundeid
- Klient elab läbi eksistensiaalset- või ealist kriisi
- Omab raskusi otsuste langetamisel
Eriti tõhusalt toimib see siis, kui on tegemist peidetud tunnetega, iseenda eest varjatud motiividega, „tahtmatult“ unustatud elamustega, nagu:
- kriisiolukorrad elus, kus ei suudeta teha valikud
- depressioonid, kuigi kõik tundub elus olevat korras
- ärevushood, mille tekkimine on mõistatus
Kuidas toimub liivateraapia seansi läbiviimine?
Meetod ise on järgmine:
Kabinetis on kindlate mõõtudega liivakast (liivakastid), mille põhi ja küljed on värvitud siniseks. Liivakast on täidetud liivaga.
Kõrval on palju erinevaid „asjakesi“ (miniatuursed figuurikesed):
Kliendile antakse võimalus nende asjakestega liivakastis „jutustada“ sõnadeta oma lugu.
Seansi alguses seletatakse kliendile liivavälja tähendusest. Sinine äärte värv tähendab taevast. Liiva alla jääb samuti sinine värv, millest võib teha mere, ookeani või ükskõik millise veesilma kui selleks soovi on. Liivast võib teha teid, mägesid- kõike, mida klient soovib.
Peale selle, kui liivaväli on valmis, võib valida figuurikesi, mis teie tähelepanu köidavad ja asetada need siis liivaväljale.
Tehtust formeerub seansi lõpuks kompositsioon, mis kätkeb endas palju teavet.
Terapeut jälgib millega ja mida teeb klient liivakastis: figuuride valikut, vorme, materjale ja värve, tegevust. Peale kompositsiooni loomist liivaväljal, järgneb terapeaudi- ja kliendivaheline arutelu. See, mida tähendab iga figuurike, sellest räägib liivateose meister ise . Samas on kompositsiooni tegemisel raviefekt ka siis, kui selle valmimisele arutelu ei järgne. Töö ise on raviv.
Kui pikk on liivateraapia seansi kestus?
Kestus, kui pikalt liivateraapiat teha, on erinev, sest igal kliendil on oma rütm ja siin ei tohi kiirustada. Seda võib kasutada nii põhiteraapiana kui kombineerides liivateraapiat verbaalse tööga. Üheks tavaks on saanud, et liivateraapia seansid kestavad 40 min, seansside arv aga sõltub kliendist ja tema probleemist.
Vastunäidustused liivateraapias.
- Epilepsia ja skisofreenia
- Väga suure ärevustasemega kliendid
- Neurootilised kliendid, kellel esinevad sundmõttelised seisundid
- Allergia tolmule jms
- Nahahaigused ja haavandid kätel
- 90 min. 140 eurot.
- Vabandan,Hetkel teenust ei paku. Annan koheselt teada, kui teenus on jättesaadav